ERROR: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'order by poradie desc' at line 1!
ERROR No: 1064
Rekonštrukcia železničnej trate ŽST Šaštín-Stráže a ŽST Kúty | Obec Kuklov
English

Rekonštrukcia železničnej trate ŽST Šaštín-Stráže a ŽST Kúty

 31.07.2023

V období od 1. 8. 2023 do 9. 12. 2023 dôjde k výlukovým prácam na trati Trnava – Kúty. Dôvodom je rekonštrukcia železničnej trate medzi ŽST Šaštín-Stráže a ŽST Kúty, ktorú realizuje manažér železničnej infraštruktúry, Železnice Slovenskej republiky (ŽSR).

Odhadovaný termín ukončenia výluky je až 31.1.2024, avšak z dôvodu, že počas výluky dôjde k zmene GVD, bude sa meniť aj výlukový GVD na tejto trati.

Počas celej doby rekonštrukcie bude v úseku Šaštín-Stráže – Kúty zavedená náhradná autobusová doprava (NAD). Počas tejto výluky dôjde aj k zmene vedenia liniek.

•             Linka Trnava – Senica bude predĺžená až po ŽST Šaštín-Stráže, kde budú vlaky premávať podľa aktuálneho cestovného poriadku.

•             Linka Senica – Kúty – Skalica na Slovensku bude rozdelená na linku, ktorá bude vedená s NAD v úseku Šaštín-Stráže – Kúty, kde bude  platiť výlukový cestovný poriadok a linku Kúty – Skalica na Slovensku, kde sa cestovný poriadok meniť nebude.

•             K zmene dôjde aj na linke Kúty – Brodské, ktorá bude prispôsobená v ŽST Kúty k odchodom a príchodom NAD zo smeru Šaštín-Stráže.

Počas výluky dôjde aj uzatvoreniu priecestí v Kuklove a v Šaštíne približne na dva týždne, počas II. etapy výluky. Počas uzatvorenia priecestia v Kuklove sa bude meniť trasa NAD nasledovne: Brodské – Kúty – Šaštín-Stráže – Kuklov. Počas uzatvorenia priecestia v Šaštíne sa trasa NAD nemení, avšak autobusy sa v Kuklove budú otáčať späť na hlavnú cestu cez Čáry. Odhadovaný termín: január 2024.

Autobusy NAD budú v ŽST Kúty a v ŽST Šaštín-Stráže pristavené pred staničnou budovou. Pre obyvateľov obce Kuklov bude NAD zastavovať pri autobusovej zastávke „Kuklov, kaplnka“

Z dôvodu výluky sa v stanici Kúty zruší prípoj smer Skalica na Slovensku (okrem posledného spoja), vznikne však prípoj od vlakov EC Metropolitan zo smeru Brno, Praha.

Aktualitások listája: